День угорської культури

20 січ. 2023
22 січня угорці в усьому світі відзначають День угорської культури - саме цього дня 1823 року, 200 років тому, письменник Ференц Кельчеї із поштового відділення м. Берегова відправив до Будапешта текст теперішнього гімну Угорщини.

Про це на гімназійному заході з нагоди цієї дати розповіла у своєму виступі вчитель Тімеа Шрек. Педагогиня підкреслила, що берегівці пишаються цим історичним фактом, оскільки гімн є однією з ознак державності, поряд із прапором і гербом.
Директор школи Агнеса Кудрон наголосила, що угорці України є носіями двох культур - вони бережуть традиції свого народу і водночас долучаються до культурного життя держави Україна.
Присутні на заході прослухали віночок угорських пісень, а потім учні разом із наставниками виконали гімн карпатських угорців.
Насамкінець прозвучала щемна пісня Аттіли Ньеґреші, в якій звучить заклик до всіх угорців світу не забувати свою рідну землю.

На зображенні може бути: 1 особа

На зображенні може бути: 7 людей, дитина, люди сидять та у приміщенні